Medved, Danijel (2010) Primjena računalne aplikacije eM-Plant u integraciji planiranja procesa i proizvodnje. = Application of IT application eM-Plant in integration process and production planning. Master's thesis (Bologna) , Sveučilište u Zagrebu, Fakultet strojarstva i brodogradnje, UNSPECIFIED. Mentor: Ćosić, Predrag.
![]() |
Text
18_02_2010_Medved_Danijel_Diplomski_Rad.pdf - Published Version Restricted to Repository staff only Jezik dokumenta:Croatian Download (4MB) |
Abstract (Croatian)
Rad se sastoji od dva dijela. Prvi dio započinje kratkim osvrtom na teorijske osnove računalom podržanog projektiranja tehnoloških procesa, CAPP. Tu su prikazane etape razvoja CAPP sustava i njihov tijek, kao i poveznica CAPP sustava i simulacije. Nadalje, iznesen je teoretski pristup simulacijskog modeliranja, razlozi primjene simulacije, faze realizacije projekta simulacije, kao i korist od simulacije. U idućem poglavlju prikazani su simulacijski softveri kao što su GPSS, Arena, eM-Plant, DELMIA PLM, ProPlanner , te programski jezici pomoću kojih su softveri izgrađeni. Nadalje, u poglavlju koje slijedi prikazane su osnove softverskog paketa eM-Plant, u kojem je i izrađen simulacijski model proizvodnog pogona za proizvoljno odabrane proizvode praktičnog dijela rada. U drugom dijelu rada, praktičnom dijelu, prikazana je primjena aplikacije eM-Plant na odabranom primjeru, analizirani su rezultati simulacije te je prikazano korištenje programskog jezika SimTalk na odabranom primjeru.
Item Type: | Thesis (Master's thesis (Bologna)) |
---|---|
Uncontrolled Keywords: | simulacija; CAPP; planiranje proizvodnje |
Divisions: | 700 Department of Industrial Engineering > 710 Chair of Production Design |
Date Deposited: | 22 Sep 2014 18:00 |
Last Modified: | 03 Feb 2022 09:48 |
URI: | http://repozitorij.fsb.hr/id/eprint/906 |
Actions (login required)
![]() |
View Item |